5 najlepszych filmów i seriali o wojnie | Co się ze mną działo przez ostatnie miesiące?

by - 7/25/2020

Trochę mnie tu nie było, ale czasu nie marnowałam. Podczas kwarantanny napisałam ebooka, którego planowałam wydać od początku tego roku. W przerwie od latania nie bardzo wiedziałam, czym mogłabym się zająć. Uznałam, że spróbuję zachęcić do własnych badań nad historią rodziny i podejmę próbę przekazania wiedzy, jak można to robić i... chyba się udało. Sprzedaż trwa od miesiąca i dotychczas zaufało mi ponad 20 osób. Serce mi rośnie, kiedy czytam pozytywne opinie o mojej pracy, która pochłaniała po kilka godzin każdego dnia. W tym ebooku przeprowadzam Cię za rękę przez cały proces budowy drzewa genealogicznego. Bez szukania na własną rękę i robienia researchu. Krok po kroku i bez pośpiechu. Na końcu większości rozdziałów znajdziesz listy zadań do zrobienia, a także ćwiczenia.

Większą część pracy wykonasz sprzed własnego komputera. Przekonasz się, że to wcale nie takie trudne. Nauczę Cię, jak szukać informacji o przodkach, w jaki sposób zdobywać nieznane zdjęcia Twoich krewnych oraz opowiem nieco o swojej genealogicznej historii.

Dzięki temu ebookowi zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Ucz się na moich błędach i ich nie popełniaj :) Przekazuję Ci wszystko to, czego sama nauczyłam się przez ostatnie lata i co pozwoliło mi sięgnąć aż do 1650 roku. 

SPIS TREŚCI:

1. Dlaczego warto zacząć od siebie?

2. Wywiad z rodzicami. Pokolenie II

3. Dziadkowie. Pokolenie III

4. Pradziadkowie i kolejne pokolenia

5. Co musisz wiedzieć o metrykach?

6. Nauka odczytywania metryk

7. Gdzie gromadzić wiedzę z metryk?

8. Wartościowe dokumenty, które uzupełnią suche fakty i jak je zdobyć

9. Gdzie szukać zdjęć swoich przodków?

10. Internetowe źródła wiedzy o przodkach

11. Moja genealogiczna historia

12. Moje rady dla początkującego genealoga


Do jutra (26.07.2020) z kodem "genealogia" ebook kosztuje 25 zł zamiast 39 zł! Chciałam jeszcze zaznaczyć, że ta pozycja jest idealna dla osób początkujących, które jeszcze nigdy nie miały z genealogią do czynienia. Ktoś kto siedzi w tym od lat, raczej nie dowie się niczego nowego. 
W związku z tym, że jest weekend pomyślałam, że podrzucę Ci moje ulubione filmy dotyczące tematyki II Wojny Światowej. Chociaż pogoda aktualnie nie sprzyja do siedzenia w domu i oglądania telewizji, to może skorzystasz innym razem. Kolejność jest przypadkowa. 


1. BĘKARTY WOJNY

Absolutnie najlepszy film jaki w ogóle w życiu widziałam. Obsada jest fenomenalna - gra aktorska to kunszt najwyższej klasy. Nie będę zdradzać szczegółów, zostawię Cię z trailerem. Czasami zastanawiam się tylko, jak dziś wyglądałby świat, gdyby wojna zakończyła się tak, jak w tym filmie. 
2. Czas Honoru 

Najlepszy serial jaki widziałam, przekazuje wiele wartości i sporo prawdy historycznej. Wiele postaci i wydarzeń jest realnych. Losy zrzuconych z Anglii Cichociemnych w latach 1941-1945 na terenie okupowanej Warszawy. Uwaga! Wciąga! 
3. Pianista 

Losy polskiego pianisty Władysława Szpilmana, który walczy o przeżycie w Warszawie. Bardzo wzruszający. 
4. Chłopiec w pasiastej piżamie

Nie wiem czy podczas jakiegokolwiek filmu wylałam tyle łez. Chłopiec żydowskiego pochodzenia, przebywający w obozie zaprzyjaźnia się z synem niemieckiego oficera SS. 
5. Miasto 44

Losy dwójki zakochanych w sobie nastolatków na tle okupowanej Warszawy. Wybuch Powstania Warszawskiego utrudnia im rozwój uczucia. 
Każdy z tych filmów dał mi do myślenia, wiele nauczył i pokazał inne oblicze wojny. Daj znać w komentarzu, które z nich znasz, a których jeszcze nie. Podziel się swoimi propozycjami, też chętnie obejrzę coś nowego :) 


***
Jeżeli post Ci się podobał, to będzie mi bardzo miło, gdy przekażesz go dalej. O nowych wpisach informuję zawsze na insta story, na moim INSTAGRAMIE i na facebookowym FANPAGE'U. Zdarza mi się to także robić na prywatnym profilu, ale chcę z tego zrezygnować, żeby nie dublować treści. Jeśli nie chcesz przegapić informacji o nowym poście zapraszam na forestowe social media. Przypominam również o istnieniu grupy na Facebooku (Grupa Story Forest), na której chętnie pomogę Wam rozwiązywać Wasze zagadki. You May Also Like

0 komentarze