Kim są tajemniczy i eleganccy panowie ze zdjęcia?

by - 3/10/2020

Którejś niedzieli 2 lub 3 lata temu wybrałam się do siostry mojego dziadka Edwarda - cioci Basi. W rzeczywistości jest to ciocia mojego taty, ale ja do niej również zwracam się w ten sposób. Po rozmowie i herbatce zapytałam ciocię, czy ma w domu jakieś stare zdjęcia. Wyciągnęła jeden z większych skarbów jaki widziałam. Stare, zakurzone pudełko z dna szafy... 

O dziadku Edwardzie pisałam przy okazji wojskowego wypadku, którym zainteresowały się lokalne media i wtedy kiedy ktoś mu robił zdjęcie, gdy był dwuletnim chłopcem, a jemu się to bardzo nie podobało ;) 


Z sentymentem również wspominałam Jego nakręcany zegarek, który wszedł w moje posiadanie po dziadka śmierci. 


Ale wracając do tematu. Siostra Dziadka - ciocia Basia wyjęła stare pudło i pokazała piękne, fotograficzne perełki. Na wielu z nich są moi pradziadkowie Piotr i Janina Smołowie, także w latach młodości. Nie byłabym sobą, gdybym na takie okoliczności nie zabierała ze sobą skanera. Wszystkie z tych zdjęć mam dziś na twardym dysku komputera i uwielbiam do nich wracać. Wśród nich było jedno, na którym stoi trzech bardzo elegancko ubranych mężczyzn. Kiedyś nie fotografowało się na co dzień, więc musiała to być duża uroczystość. Wszyscy wypytywani domownicy nie mają pojęcia kto to może być. Musi to być jednak ktoś bliski, skoro tak wiekowe zdjęcie przez tyle lat się zachowało w archiwum pradziadków. 


Snujemy przypuszczenia, że może to być brat/bracia pradziadka Piotra lub prababci Janiny. Zdjęcie jest mocno nadszarpnięte zębem czasu, przeleżało wiele lat na dnie pudełka w małej wsi pod Szczebrzeszynem - Żurawnicy. Na dzień dzisiejszy próbuję ustalić, kim są mężczyźni z fotografii i z jakiej okazji zostało zrobione to zdjęcie. Wysnuwam teorię, że raczej musiał być to ślub, skoro panowie mają przypięte kwiaty na klapach marynarki. Ciężko nawet oszacować datę. 
Na szczęście niebawem będę w stanie porównać twarze tych mężczyzn z fotografiami rodzeństwa pradziadków, może wtedy wątpliwości się rozwieją. Rozwiązanie każdej z takich zagadek daje ogromną frajdę i pokazuje, że w dobie Internetu nie ma rzeczy niemożliwych. To prawdziwa satysfakcja. 

***
Jeżeli post Ci się podobał, to będzie mi bardzo miło, gdy przekażesz go dalej. O nowych wpisach informuję zawsze na insta story na moim INSTAGRAMIE i na facebookowym FANPAGE'U. Zdarza mi się to także robić na moim prywatnym profilu, ale chcę z tego zrezygnować, żeby nie dublować treści. Jeśli nie chcesz przegapić informacji o nowym poście zapraszam na forestowe social media. Przypominam również o istnieniu grupy na Facebooku (Grupa Story Forest), na której chętnie pomogę Wam rozwiązywać Wasze zagadki. 
You May Also Like

0 komentarze