Dostałam zdjęcie prapraprababci!

by - 3/03/2020

W takich chwilach czuję, że to co piszę ma ogromny sens. Warto było dzielić się wszystkim, opisywać historie starych zdjęć, nawet dla tej jednej fotografii. Napisała do mnie córka siostry mojej babci i powiedziała, że znalazła zdjęcie babci dziadka Janka (jej dziadka, mojego pradziadka). Czyli dla mnie 3 x prababci! Sęk polega w tym, że nie wiem, która to jest babcia, wszak ma się zawsze dwie. 
Z mojego drzewa wynika, że jest to albo Marianna Droździel z domu Kierepka urodzona 10 stycznia 1883 roku, zmarła 3 października 1966, albo Anastazja Luchowska z domu Kopciuch lub Koziak urodzona 23 grudnia 1867 roku, do metryki z datą śmierci nie udało mi się jeszcze dotrzeć. 
Myślę, że przyjdzie taki dzień, kiedy dowiem się na pewno, która to kobieta. Potrzeba tylko trochę czasu, cierpliwości i innych informacji, które mogą okazać się kluczowe. Często bywało tak, że odkładałam jakąś sprawę, a za jakiś czas odpowiedź przychodziła niemalże sama. Tak czy inaczej to zupełnie niesamowite! Móc spojrzeć w oczy jednej ze swoich prapraprababci. Prawie jak wehikuł czasu. Jestem oczarowana. 

***
Jeżeli post Ci się podobał, to będzie mi bardzo miło, gdy przekażesz go dalej. O nowych wpisach informuję zawsze na insta story na moim INSTAGRAMIE i na facebookowym FANPAGE'U. Zdarza mi się to także robić na moim prywatnym profilu, ale chcę z tego zrezygnować, żeby nie dublować treści. Jeśli nie chcesz przegapić informacji o nowym poście zapraszam na forestowe social media. Przypominam również o istnieniu grupy na Facebooku (Grupa Story Forest), na której chętnie pomogę Wam rozwiązywać Wasze zagadki. 

You May Also Like

0 komentarze