Nastoletnia prababcia? Bardzo proszę! Ale kto stoi obok?

by - 2/29/2020

W kolekcji zdjęć mojej prababci Stasi znalazło się takie z lat nastoletnich. Wygląda na nim tak, jak tuż przed poznaniem swojego przyszłego męża Jana, o którym już tutaj pisałam. 
Na odwrocie nie ma daty. Przypuszczam, że to przełom lat 40/50 ubiegłego wieku. Mogą na to wskazywać ubrania i teren w okolicach domu, w którym moja prababcia mieszkała. Pytanie tylko, kto stoi obok? Czy ten chłopak wygląda na brata? Mi jest ciężko dostrzec jakiekolwiek podobieństwo. Wiem o istnieniu jednego brata prababci - Michała, który w 1942 roku podczas warty został zastrzelony przez Niemców w Brzezinach w wieku około 22 lat (do dziś nie udało mi się znaleźć Jego aktu urodzenia). To nie może być On, prababcia urodziła się w 1930 roku, nie ma na tym zdjęciu 12 lat z całą pewnością, ani on 22 nawet gdyby się okazało, że zdjęcie zostało zrobione tuż przed Jego śmiercią. 
Jednak musiał być to ktoś ważny bo w rodzinnym albumie jest zdjęcie z tego samego miejsca, na którym stoi tylko ten chłopak. 


Prababcia urodziła się w maju 1930, a jej tata zmarł w listopadzie tego samego roku. Nie wiem czy moja praprababcia ponownie wyszła za mąż. Myślę jednak, że to bardzo prawdopodobne. Najsensowniejszą wersją jest to, że to brat przyrodni, o istnieniu którego nie miałam pojęcia. Ale uwierzcie mi, dowiem się na pewno, kim jest ten chłopak. 


***
Jeżeli post Ci się podobał, to będzie mi bardzo miło, gdy przekażesz go dalej. O nowych wpisach informuję zawsze na insta story na moim INSTAGRAMIE i na facebookowym FANPAGE'U. Zdarza mi się to także robić na moim prywatnym profilu, ale chcę z tego zrezygnować, żeby nie dublować treści. Jeśli nie chcesz przegapić informacji o nowym poście zapraszam na forestowe social media. Przypominam również o istnieniu grupy na Facebooku (Grupa Story Forest), na której chętnie pomogę Wam rozwiązywać Wasze zagadki. 


You May Also Like

2 komentarze